HC
Dobrodosli na nas Forum...Zabavite se..Uzivajte u sadrzaju Foruma !!
HC
Dobrodosli na nas Forum...Zabavite se..Uzivajte u sadrzaju Foruma !!
HC
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome and enyoj
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 FPS Podesavanja

Go down 
AuthorMessage
UniQue
Administrator
Administrator
UniQue


Posts : 156
Join date : 2009-08-21
Age : 27
Location : BG

FPS Podesavanja Empty
PostSubject: FPS Podesavanja   FPS Podesavanja Icon_minitimeSat Aug 22, 2009 3:38 am

Onaj ko ima malo losiji komp,uzgred ima problema sa FPS-om i slicnim stvarima,moze slobodno da pogleda ovaj tutorial,i ja mu sa sigurnocscu tvrdim da ce mu pomoci,inace ovo je pisao neki lik ng KGB forumu,a ja sam iskopirao sa jednog foruma....

da prvo kažem da uvek postoji neka doljnja granica što se "jacine" mašine za kako-tako igranje cs-a. Po meni to je (znaci minimum) 384 sdrama, 1.7 p4 procesor, te graficka 64 rama ...'geforce 3' pod uvjetom da su windowsi nabrijani do jaja. Na tom stroju postižem od 55 - 70 fps (55 kada je gužvanjac )
dodatak : Hdd 7200 x obrtaja


Primetili ste da "šteka", ali neznate koliko "šteka", go to console
cl_showfps 1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pre svega molim vas iskljucite vertical sync off, te pogledajte koliko je fps. Ako ste zadovoljni onda nema potrebe više prckati. Ako je vertical sync on Uvek ce biti 60 fps i da je najbolja graficka.
desni klik na desktop, properties sad ideš na najdesniji tab, prvi ti je themes...
tamo ideš na advanced. sada ako imaš nvdia , pronadji nešto od nje. tamo imate "control panel", potrazite opciju tu negde....
u konzolu utipkajte fps_max 101
p.s. Ako nemožete doci do te opcije, neka greška se javi. Update graficke drivere
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

WINDOWS

1. Skidanje NOD32 programa. http://www.nod32.com.hr/ antivirus program. Cišcenje "govana".

2. Skidanje Ad-aware programa http://www.lavasoftusa.com/, Cišcenje mrlja što je ostalo kad smo cistili ona sranja malopre.

3. Poseti control panel add remove programs, te sve ono što nam netreba, briši.
"nemogu navoditi programe jer se razlikuju kod svakoga"

4. Desni click na my computer ikonu, te properties. Tu cemo ici na advanced (iliti dodatno)

- a) performansa - staviti na best performance (visual effects)
- advanced Proccesor sharing, staviti na BACKGROUND PROCES!
- korištenje memorije - za program ostaviti...
- klikniti na virtual memmory, te maknite ono da sustav odreduje dodjeljivanje memorije, stavite rucno (#stavite od 500 - 1000# . ali pazite da imate toliko MGB slobodno!!!! ) znaci ako imate 3 gb slobodno, stavite 500 - 1000 , ako imate 300 mega, onda briši sranja i oslobodi gigu...

sada sve lepo ok i opet desni click na my computer, properties
- b) hardware - tamo idite na device manager i potražite IDE ATAPI controllers, pod primary i secondary IDE channel (#desna tipka na prim ili sec, properties, advanced properties#) pogledajte da li je stavljen DMA mode if available, obicno je ukljuceno ali ako nije pirat . Znaci na oba stavite DMA mode if available....

toliko o my computer ikoni

6. kliknite start , run i napišite services.msc . Tamo pogasite sve servise koji vam netrebaju. Opet ja nemogu vam govoriti koji da brišete, jer svakome se razlikuju. Ali , mogu vam reci Par koji svi imaju a "netrebaju" . npr. Printer spooling , automatic updates te themes...
Tu se malo zaigrajte (imate descriptions koji opisuje šta radi koji) , ako neznate šta radi, probajte ga ugasiti, pa ako radi cs, ok, ako neradi, onda ceš ga ocito upaliti...

Inace, ti servisi "pojedu" memoriju windowsa, a svaki ram je važan kada imaš kantu od kompa.

7. Instalirajte registry mechanic http://www.pctools.com/registry-mechanic/?ref=tt&utm_source=tt&utm_medium=banner&utm_content=TT_RON_RM_300_07
On ce vam ocistiti registri od smeca koje se nakupljalo mesecima, pa i godinama...

8. na shortcut kantera (desni klik, properties) dodajte ovo - console, game cstrike, tako da izgleda "C:\IGRE\HALF LIFE CS\HL.EXE" -CONSOLE -GAME CSTRIKE
spasi nešto memorije

9. Defragmentirajte hard dick, start , run, tam utipkajte dfrg.msc
kada pocne hdd šrotat, onda je vreme za defragment

10. Skinite Powerstrip program, toplo preporucujem
http://www.computerbase.de/downloads/software/systemprogramme/grafikkarten/powerstrip/
pogledajte malo opcije pod tweak vaše graficke (nemojte previše clockovati graficku jer može riknuti, ja to uvijek uzmem do 20 % povecanje) te zanimljiva opcija refresh memory...

11. Skinite drivere za svoju graficku, pazite, najnoviji nemoraju biti najbolji. Pod opcijama (desni klick na desktop- properties, tamo nadjite advanced $kod rezolucije bude$, pogledajte malo opcije, stavite na best performance #tamo je negde#, stavite vertical sync OFF, iskljucite antialiasing i sve ostale pi°darije
Stavite DEFAULT COLOR DEPTH FOR TEXTURES ALWAYS USE 16BPP

12. Ctrl . alt , del , upaliti ce vam se taskmanager, poredajte procese koji zauzimaju najviše memorije. E sad ovako, sve ugasite procese osim, svchost, explorer, taskmgr, services, system. Pogasite i te sve male gluparije jer ram po ram, dva rama.
#ako imate logitech miš, setpoint ostaje, te powerstrip ako ga imate#

ovaj korak neka vam udje u krv, jer svaki put kada se windowsi resetiraju ovi se opet pokrenu, a da vam sada ja pišem tu kako to srediti, nisam lud, toliko...


13. Pogasite automatic updates, te windows firewall i te bill gates stvarcice...

BIOS - ako ocete baš ono do jaja nabrijavanje

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=1605&page=3

Automatski si update svoju verziju biosa.

Ako neznate ulaziti u bios, kada upalite komp, pritišcite del (95 % slucajeva), ili f2 (4 posto) il f4 (63 posto?), piše tamo negde ali brzo citaj šta treba stisnut

Tamo nadjite opciju za graficku karticu, AGP aperture size , ako vaša graficka ima npr 64 rama iako tamo piše da AGP aperture size 128, stavite na 64.

SDRAM precharge control disabled
Delayed transaction - enabled (pomaže ukoliko dodje do $choke$ )
IDE HDD block mode - enable
ima još sitnica, ali ovo je sasvim dovoljno. neki biosi nemaju neke od navedenih opcija

Save yes....
Reset.
Ponovite korak 12 , i 10 (ako imate powerstrip)

COUNTER ŠTRAJK

ne pokrecemo još igricu, šta si nestrpljiv

1. idi u direktorij gde si snimio igricu , te u poddirektorij cstrike, otvori Notepad (e ko nezna šta je notepad, on je dbl) i
http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=csfps.cfg
to kopiraj u taj direktorij.
To je moja skriptica , sve legalne naredbe, poboljšati ce vam fps.

Sve naredbe možete kopirati u autoexec.cfg (ako nepostoji sam preimenujte csfps.cfg), to ce vam samo pomoci u dobijanju vremena da nemorate svaki put kada hocete pokrenuti skriptu ici ovako. consola , exec csfps.cfg #da bi je pokrenuli# ako stavite autoexec, ona ce se automatski pokrenuti kada igra krene

molim vas dodajte još ove sitnice što sam zaboravio u skriptu pre svih drugih naredbi..
developer 1
fps_max 101

2. http://netti.nic.fi/~amaki/models/
Tu skinite one "ružnije"
Pratite uputstva kako ih instalirati

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
#dodatne korisne stvarcice.

start , run C:\windows\system.ini (možda je kod vas D:, pogledajte, ak se otvori onda je C sigurno )
dodaj liniju pod [386Enh]
ConservativeSwapFileUsage=1
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Možda sam nešto zaboravio, ako se setim dodat cu. Da , nisam rekao najbolju opciju, najbolja opcija vam je format C: (ne upisivati-to briše sve sa diska) install windowsa , malo neke od gornjih opcija... I samo counter instalirati, pa fino ide.
Back to top Go down
https://hc-gaming.darkbb.com
 
FPS Podesavanja
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
HC :: Razno :: Tutorijali-
Jump to:  
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Report an abuse | Forumotion.com